Szkoła Główna Handlowa w WarszawieUniwersytet Ekonomiczny w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w KrakowieUniwersytet Ekonomiczny w PoznaniuUniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Zmieniamy edukację ekonomiczną

Strona główna » Animacja i edukacja ekonomiczna » Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości » I edycja KAP

Wydrukuj stronę   Poleć znajomemu

I edycja KAP

 

I EDYCJA KOLEGIUM ANIMATORÓW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI (wiosna 2015) - PODSUMOWANIE

  • 16 uczestników z 5 warszawskich uczelni (PW, SGH, UKSW, UW, WUM), studiujących na 14 różnych kierunkach; 
  • 10 doświadczonych gości i trenerów, 4 mentorów, 5 opiekunów projektów; 
  • ponad 50 godzin warsztatów i konsultacji w Warszawie w SGH; 
  • 1 wyjazd warsztatowo-integracyjny do Cegłowa i Mińska Mazowieckiego; 
  • 4-godzinna gra terenowa dla 20 uczniów gimnazjum w Cegłowie zorganizowana wspólnie przez wszystkich adeptów KAP; 
  • 4 pomysły biznesowe, które zostaną zaprezentowane inwestorom. 

Lista osób zakwalifikowanych do I edycji Kolegium Animatorów Przedsiebiorczości

 

Kogo gościliśmy? Kto dzielił się swoją wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami? Kto prowadził warsztaty?

Goście, trenerzy: Halina Bortnowska, Krzysztof Darmetko (Bank BPH, Effectus Papilionis Foundation), Andrzej Gojny (KPMG), Łukasz Kościuczuk (Fundacja Synapsis), Roman Szmyd (psycholog, trener), Zuzanna Malinowska, Marcin Wroński (SIESTA Studio), Maciej Sopyło (Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy "Polis"), Piotr Pietrzak (menedżer inwestycyjny), Michał Karmiński (EduKoala)

Mentorzy: Krzysztof Darmetko , Marcin Dąbrowski (Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, SGH), Łukasz Sysa (White Paper Agency), Roman Baluta (ORBA, Sheepla)

Opiekunowie projektów: Przemek Danowski (Warsaw Equity Group), Wojciech Smoliński (The Secret Soap Store), Piotr Toczyski (Katedra Socjologii Ogólnej APS), Jędrzej Witkowski (Centrum Edukacji Obywatelskiej), Tomasz Szczęśniak

 

Aspekty poruszane na spotkaniach i warsztatach:

  • Jak wygląda droga od założenia sieci komputerowej w akademiku SGH do stanowiska dyrektora bankowości elektronicznej i członka zarządu fundacji, wspierającej dzieci z małych miejscowości? 
  • Kiedy warto poświęcać swój wolny czas na działalność biznesową i społeczną? 
  • Jakie cechy i umiejętności powinien posiadać wspólnik biznesowy, a jakie grupa współpracowników, którymi się zarządza? 
  • Dlaczego sukcesy odnoszą ci, którzy… w dzieciństwie powstrzymują się przed zjedzeniem cukierka? 
  • Dlaczego to młodsi od nas motywują nas do rozwoju? 
  • Jak animować grupy i pobudzać młodzież do działania? 
  • Czy zawsze konieczne jest kilkuletnie poświęcenie i dojeżdżanie nocnym pociągiem Katowice-Kraków, aby grupa z którą pracuje animator się usamodzielniła? 
  • Czy warto projektować i wytwarzać ręcznie robione produkty oraz jak je wyceniać, promować i sprzedawać? 
  • Jak smakuje wspólne śniadanie z założycielem Airbnb i o czym się wówczas rozmawia? 
  • Dlaczego fińskie start-upy mają łatwiej niż polskie? W jaki sposób przejść od pomysłu do realizacji przedsięwzięcia biznesowego? 
  • Kiedy i w jaki sposób organizacja non-profit powinna prosić o pieniądze? 
  • Jak prowadzić powszechnie zauważane i doceniane kampanie marketingowe i fundraisingowe organizacji społecznej? 
  • Dlaczego warto rozmyślać, działać i … być przyzwoitym?   

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZAJĘĆ

 

Wrażenia uczestników I edycji KAP:

"Kolegium dało mi przede wszystkim ogromny zasób wiedzy ze sfery biznesowej, z którym wcześniej nie miałam większej styczności, poznając kilkunastu naprawdę wspaniałych i godnych podziwu ludzi, wyciągnęłam mega ogromne wnioski na temat zaangażowania w swoje życie, pracę jaką się wykonuje i pasję, której się poświęca. Poza tym Kolegium nauczyło mnie również, jak poruszać się w zespole - tutaj bardziej psychologiczna strona, która uzmysłowiła mi, jak dobierać współpracowników, jakie role odgrywamy w zespole oraz w końcu jak postrzegają nas inny, kiedy znajdujemy się na pewnej pozycji w firmie."

"Każde zajęcia coś mi dały, doprowadzały do refleksji, jednak najbardziej chyba podobało mi się spotkanie z Krzysztofem Darmetko - gdyż to on wzbudził we mnie chęć osiągnięcia jeszcze więcej i pokazał, że można w życiu wiele zrobić."

"Nauczyłem dzielić się pomysłami, wydobywać pomysły z siebie, pracy nad kreatywnością, zasady "zielone światło" oraz wstępnie networkingować. Odkryłem swoje nieznane cechy charakteru."

"Nauczyłem się sporo teorii o planowaniu biznesu i tego że biznes "jest dla ludzi", ważny jest pomysł i zaangażowania a potem wytrwałość w szukaniu funduszy. Wcześniej był to dla mnie kosmos, coś odległego."

"Bardzo inspirujący był ten chłopak ok. 24-letni, który miał już kilka biznesów za sobą. Świetny był wyjazd do Mińska i warsztaty społeczne a potem biznesowe - taki intensywny tryb pracy pozwalał się skupić na działaniu."

"Najbardziej zapadły mi w pamięć warsztaty nt. dobierania współpracowników do działania, ponieważ wcześniej sporo się nasłuchałem od osób które coś osiągnęły jak to w początkach ich biznesu przejeżdżali się na swoich współpracowników, bądź tracili najlepszych przyjaciół, z którymi nieopatrznie założyli biznes. "Warsztat w Cegłowie - dał wytyczne w jaki sposób usystematyzować pracę nad projektem społecznym, na jakie pytania i w jakiej kolejności należy odpowiedzieć aby zaplanować konkretne działania."

"Wykłady w Mińsku - bardzo dobrze przygotowany i profesjonalny prowadzący, który został zaproszony" "Bardzo inspirujący był ten chłopak ok. 24-letni [Michał Karmiński], który miał już kilka biznesów za sobą. Świetny był wyjazd do Mińska i warsztaty społeczne a potem biznesowe - taki intensywny tryb pracy pozwalał się skupić na działaniu."

"Szczególnie podobały mi się spotkania z praktykami biznesowymi, którzy mieli mega energię! Od samego słuchania chciało się brać do roboty! Ale super dopełnieniem, bez którego KAP nie miałby sensu były spotkania z osobami od strony społecznej jak z p. Haliną. Można było znaleźć równowagę."

"Nauczyłem się jak "kupić" inwestora."

"Nauczyłem się jak współpracować z innymi, jak tworzyć akcje społeczne, jak szukać potrzeb u innych. Jak pracować w grupie. Dowiedziałem się też jak inni osiągnęli sukces - ale jeszcze się tego uczę :)"

"Poznałam nowe świetne osoby, otwarte i chętne do działania. Dało mi to mega dużo pozytywnych emocji!"

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z I EDYCJI KAP.

Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych
Al. Niepodległości 162, 02 - 554 Warszawa, Gmach Główny SGH, Lokal 150
tel./fax (022) 646 61 42, e-mail: biuro@fundacja.edu.pl