Szkoła Główna Handlowa w WarszawieUniwersytet Ekonomiczny w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w KrakowieUniwersytet Ekonomiczny w PoznaniuUniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Zmieniamy edukację ekonomiczną

Wydrukuj stronę   Poleć znajomemu

Wiosenne spotkanie z bajkami ekonomicznymi

Wraz z nadejściem wiosny przyszła pora na wielkie porządki i remonty. W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie pracowała niezwykła ekipa remontowa, której zadaniem było stworzenie bajkowego świata dla zainteresowanych ekonomią trzecio- i czwartoklasistów.

W trakcie wiosennego spotkania z bajkami ekonomicznymi, które odbyło się 31 marca br., dzieci zapoznały się z dwiema opowieściami, których autorami są pracownicy SGH. Spotkanie w całości poświęcono tematowi pracy. Słuchając bajki „O  pięciogłowym smoku, zniszczonym tablecie i aplikowaniu o pracę”, nasi młodzi goście dowiedzieli się, jak napisać życiorys (CV) oraz dlaczego tak ważne jest, aby nasza aplikacja wyróżniała się trakcie procesu rekrutacyjnego. W rolę bajkowego władcy – tytułowego smoka, wcielił się osobiście Rektor Szkoły Głównej Handlowej prof. Tomasz Szapiro. Przybyłe dzieci oraz ich rodzice mieli okazję również poznać losy królewny, która codziennie aż cztery godziny musiała dojeżdżać do pracy swoją karetą. Przedstawiona w postaci teatrzyku „Bajka o królewnie w kaloszach, dużych odległościach i pracodawcy czarodzieju” pomogła dzieciom zrozumieć zasady pracy zdalnej oraz pokazała, w jakich sytuacjach jest ona wykorzystywana.

Na zakończenie spotkania odbyły się warsztaty, podczas których mali goście uczelni określali swój wymarzony zawód przyszłości. Dzieci zaprezentowały zasady oraz korzyści, jakie niesie ze sobą m.in. praca youtubera, blogera oraz animatora czasu wolnego. Jak się okazało, to dzieci tłumaczyły przybyłym z nimi rodzicom, którzy nie wiedzieli nawet o istnieniu takich form działalności, dlaczego wspomniane zawody mają duże szanse rozwoju w przyszłości.

Wszystkie bajki pochodziły z „Ekonopedii” (Magazynu Młodego Menedżera), który wydawany jest w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. O losach każdego z bohaterów można dowiedzieć się więcej, przeglądając magazyn w formie elektronicznej na stronie www.ekonopedia.pl.

Spotkanie zakończyło się obietnicą, że baśniowy świat nie zawitał do SGH ostatni raz. Już niedługo poinformujemy na kolejnym terminie spotkania z bajkami ekonomicznymi. A już teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz relacji filmowej z Wiosennego Spotkania z Bajkami Ekonomicznymi.

Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych
Al. Niepodległości 162, 02 - 554 Warszawa, Gmach Główny SGH, Lokal 150
tel./fax (022) 646 61 42, e-mail: biuro@fundacja.edu.pl