Szkoła Główna Handlowa w WarszawieUniwersytet Ekonomiczny w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w KrakowieUniwersytet Ekonomiczny w PoznaniuUniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Zmieniamy edukację ekonomiczną

Strona główna » Animacja i edukacja ekonomiczna » Akademia Młodego Ekonomisty

Wydrukuj stronę   Poleć znajomemu

Akademia Młodego Ekonomisty

Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to program edukacji ekonomicznej gimnazjalistów, prowadzony przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z lokalnymi partnerami: Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach i Poznaniu, Uniwersytetem w Białymstoku oraz Wyższą Szkołą Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

Akademia funkcjonuje od września 2008 roku jako siostrzany program Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie. Ośrodek AME w Katowicach działa od września 2010. Od września 2011 funkcjonują ośrodki AME w Poznaniu i Białymstoku, a od września 2012 ośrodek AME w Kielcach.

Program każdego semestru AME obejmuje 6 spotkań z zakresu nauk ekonomicznych (zobacz archiwum programów AME). Spotkania trwają 90 minut, w tym: 5’ – wprowadzenie, 35’ – wykład, 25’ – praca w grupach, 20’ – dyskusja w formie seminaryjnej, 5’ – podsumowanie merytoryczne spotkania. Zajęcia prowadzone są przez ekspertów Fundacji oraz nauczycieli akademickich SGH. Uczestnicy zajęć mają szansę powrócić do wykładów dzięki materiałom edukacyjnym publikowanym na stronie internetowej Akademii. 

Każdy student Akademii, obecny na minimum 4 z 6 spotkań w danym semestrze, otrzyma dyplom ukończenia semestru. Dla najlepszych studentów przewidziane są również upominki (zobacz galerię zwycięzców). 

Więcej informacji na: www.gimversity.pl.
Zachęcamy również do zapoznania się z Folderem oraz Plakatem EUD i AME.

 

Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych
Al. Niepodległości 162, 02 - 554 Warszawa, Gmach Główny SGH, Lokal 150
tel./fax (022) 646 61 42, e-mail: biuro@fundacja.edu.pl