Fundacja rozpoczęła realizację nowego projektu pt. „Rozwijanie talentów wybitnie uzdolnionych uczniów”, którego celem jest stworzenie dla uczniów przestrzeni do wspólnej nauki i nawiązywania kontaktów. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego pt. „Program pomocy wybitnie uzdolnionym uczniom”. Realizacja projektu będzie trwała do końca grudnia 2013 roku.

[Data publikacji: 1.8.2013]

Ukazał się jubileuszowy, 50. numer dwumiesięcznika e-mentor

[Data publikacji: 1.7.2013]

22 maja 2013 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się konferencja uczelni ekonomicznych pt. „Uczenie się przez całe życie - nowe wyzwanie dla szkół wyższych?”. Zapraszamy do zapoznania się z referatami oraz galerią zdjęć.

[Data publikacji: 27.5.2013]

Fundacja objęła patronatem serię wydarzeń edukacyjnych, które będą miały miejsce na Warszawskich Targach Książki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

» więcej[Data publikacji: 23.5.2013]

"Nowoczesny nauczyciel - rozwijanie zmysłu technologicznego" - 16 maja 2013 r. Fundacja zorganizowała w SGH specjalny warsztat dla nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych, którego celem było wskazanie możliwości praktycznego zastosowania mediów w kształceniu, w myśl idei Web 2.0. Uczestnicy poznali darmowe aplikacje internetowe możliwe do wykorzystania w procesie kształcenia. W trakcie zajęć m.in. tworzyli prezentacje w programie Prezi (aplikacja umożliwiająca stworzenie i opublikowanie prezentacji w internecie), witryny Google i uczyli się o możliwościach zastosowania serwisów społecznościowych w kształceniu.

[Data publikacji: 20.5.2013]

Infografika EUD

Zobacz infografikę prezentującą relację z konkursu "Fabryka Czekolady" organizowanego w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego.

» więcej[Data publikacji: 15.5.2013]

22 kwietnia br. odbyło się spotkanie inicjujące nowe przedsięwzięcie realizowane przez naszą Fundację – projekt pt. „Adaptacja narzędzi zarządzania talentami w przedsiębiorstwach do pracy z uczniami zdolnymi w szkołach ponadgimnazjalnych”.

» więcej[Data publikacji: 24.4.2013]

Zapraszamy do udziału w konferencji "Uczenie się przez całe życie - nowe wyzwanie dla szkół wyższych?", która odbędzie się 22 maja 2013 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

[zapoznaj się z komunikatem]
[wypełnij kartę zgłoszeniową]

[Data publikacji: 17.4.2013]

Rozpoczęły się zajęcia semestru zimowego Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Młodzi studenci w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Kielcach, Rzeszowie oraz Lublinie będą zapoznawać się z zagadnieniami z zakresu ekonomii i zarządzania.

[Data publikacji: 4.3.2013]

Wyniki etapu okręgowego VIII edycji Olimpiady

Znane są już wyniki eliminacji okręgowych VIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości – listy osób zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych decyzjami Komitetów Okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości. Finał odbędzie się 4 kwietnia 2013 r.

» więcej[Data publikacji: 4.3.2013]