Film ze świątecznego Spotkania z Bajkammi

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmowego skrótu ze Świątecznego Spotkania z Bajkami Ekonomicznymi dla dzieci z klas 3. i 4. szkół podstawowych, które odbyło się w dniu 17 grudnia 2014 r. w SGH w Warszawie.

[Data publikacji: 29.12.2014]

Świąteczne spotkanie z bajkami ekonomicznymi

Tuż przed Świętami (17 grudnia) ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na dwie godziny przenieśliśmy się do zaczarowanego świata bajek ekonomicznych. Nie zabrakło w nim króla, w którego wcielił się sam Rektor SGH, królewny, książąt oraz – jak to w bajkach bywa – pomysłowego rycerza i szewczyka. Dokładne zrozumienie wszystkich opowieści i płynących z nich wniosków ułatwiły dzieciom krasnoludki, które specjalnie na ten wieczór przybyły do nas ze swej baśni. Spotkanie zakończyło się świątecznymi życzeniami oraz obietnicą, że baśniowe postacie powrócą jeszcze do SGH.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

[Data publikacji: 16.12.2014]

W dniu 17 grudnia br. w gmachu głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się Świąteczne Spotkanie z Bajkami Ekonomicznymi dla uczniów 3. i 4. klas szkoły podstawowej. W trakcie spotkania przedstawione zostaną trzy bajki ekonomiczne autorstwa pracowników SGH, dzięki którym dzieci poprzez zabawę poznają podstawowe zagadnienia ekonomiczne. Spotkanie ma charakter interaktywnego przedstawienia teatralnego. Bajki przygotowane zostały w ramach programu edukacji ekonomicznej najmłodszych, który Fundacja wraz z SGH realizuje od ponad 8 lat, prowadząc Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy.

[Data publikacji: 11.12.2014]

Ponad 20 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpiło do I etapu Olimpiady Przedsiębiorczości, który odbył się 4 grudnia br. w ponad 1100 szkołach zgłoszonych do zawodów. Uczniowie zmierzyli się z testem z ekonomii, zarządzania i praktyki biznesu. Oficjalne wyniki eliminacji zostaną ogłoszone 12 stycznia 2015 r.

[Data publikacji: 5.12.2014]

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem warsztatami edukacyjnymi organizowanymi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu „Praktyczne rozwijanie talentów - jesienne warsztaty edukacyjne" zapraszamy na jeszcze jedne, dodatkowe zajęcia z tematu „Budowanie portfolio przyszłych kompetencji zawodowych". Warsztaty odbędą się 28 listopada br. w budynku S Szkoły Głównej Handlowej (ul. Batorego 8, Warszawa) w godzinach 9:30 - 16:30. Zapisy na warsztaty zbierane są do 26 listopada za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie http://www.warsztatedukacyjny.pl/#zgloszenie.

[Data publikacji: 24.11.2014]

W dniu  19 listopada odbyło się I pilotażowe spotkanie Kolegium Animatorów, pt. "Animacja, networking, rozwój. Po co komu kooperacja?". Jego uczestnicy - studenci z różnych uczelni i kierunków - po części wykładowej wzięli udział w warsztatach, na których dyskutowali o współpracy podczas organizacji projektów. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Kolejne spotkanie, pt. "Idea, pasja, środowisko. Co stanowi fundament silnych organizacji (nie tylko) społecznych?", odbędzie się 26 listopada br.

[Data publikacji: 20.11.2014]

Zakończyły się zapisy do X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Jest z nami ponad 20 tysięcy uczniów z ponad 1100 szkół! Dziękujemy! Eliminacje szkolne już 4 grudnia br.

[Data publikacji: 18.11.2014]

I edycja Kongresu Rozwoju Edukacji za nami. To środowiskowe spotkanie odbyło się w dniach 12-13 listopada 2014 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Dziękujemy za udział w warsztatach, obradach i dyskusjach, jak również wiele pozytywnych głosów na temat tego wydarzenia. Już za rok zapraszamy na drugą edycję, do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Na stronie www.kre.edu.pl udostępniona została galeria fotografii, a już niebawem upublicznione będą filmy z wystąpień.

[Data publikacji: 18.11.2014]

Zakończyły się zapisy do I edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości.  W tym nowatorskim konkursie, organizowanym pod patronatem MEN na zasadach olimpiad przedmiotowych, weźmie udziałponad 1400 uczniów, z 118 szkół z całej Polski. Eliminacje szkolne już 16 grudnia br. Trzymamy kciuki!

Kolegium Animatorów

Zapraszamy studentów wszystkich uczelni i kierunków do udziału w pilotażowych spotkaniach Kolegium Animatorów. Trzy spotkania odbędą się w listopadzie i grudniu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Skierowane są do osób z żyłką do działalności społecznej i/lub biznesowej. Celem Kolegium jest rozwijanie przedsiębiorczości, kreatywności, odpowiedzialności i umiejętności współdziałania. Każde spotkanie potrwa dwie godziny. Udział jest bezpłatny. Część wykładowa jest otwarta dla wszystkich chętnych, natomiast  na część warsztatową prosimy zapisać się z wyprzedzeniem.

[Data publikacji: 22.10.2014]