II edycja Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości - bezpłatnego, dwusemestrowego cyklu warszatatów, treningów i konsultacji dla studentów, którzy chcą rozwijać lub właśnie tworzą własne przedsięwzięcia biznesowe i społeczne. Aby wziąć udział w zajęciach wystarczy wypełnić formularzNa zgłoszenia czekamy do 27 października br. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.fundacja.edu.pl

[Data publikacji: 13.10.2015]

Szkolenia dla nauczycieli

Rozpoczynamy kolejny cykl szkoleń ukierunkowanych na rozwój zawodowy i osobisty nauczycieli przedsiębiorczości. Cykl jest kontynuacją seminariów rozpoczętych wiosną br. Tym razem zajęcia odbywać się będą w pięciu miastach: Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Pierwsze szkolenie pt. "Trening kreatywności dla nauczycieli" odbędzie się 7 października br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.olimpiada.edu.pl/aktualnosci/index/id/184

[Data publikacji: 7.10.2015]

Rozpoczęły się zapisy do 11. edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Stawką w zawodach są indeksy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu lub Wrocławiu oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Do uczestnictwa w rozgrywkach zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjajnych. Zapisy trwają do 31 październiaka br. Program, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.olimpiada.edu.pl

[Data publikacji: 1.10.2015]

Ruszyły zapisy do II edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości

Do 11 października br. nauczyciele ze wszystkich gimnazjów w Polsce mogą zgłaszać swoich uczniów do udziału w II edycji GOP. Aby dokonać rejestracji wystarczy wypełnić formularz dostępny w panelu Komisji Szkolnych www.panel.gop.edu.pl. Zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach. Na najlepszych uczniów czekają zaproszenia na elitarne warsztaty z tworzenia start-upów oraz cenne nagrody rzeczowe!

[Data publikacji: 30.9.2015]

Rekrutacja na kolejne edycje EUD i AME

W dniach 7-18 września br. będą trwały zapisy na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Białymstoku, Wrocławiu, Szczecinie oraz - po raz pierwszy - w Gadńsku/Sopocie, a także do Akademii Młodego Ekonomisty w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Białymstoku, Szczecinie oraz Łodzi. Osoby zainteresowane zapisem dziecka na EUD prosimy o wypełnienie formularza. Zgłoszenia na zajęcia Akademii dokonać można na stronie AME również poprzez formularz.

[Data publikacji: 7.9.2015]

Zapraszamy do zapoznania z wynikami egzaminu dla poziomu podstawowego na Certyfikat Wiedzy Ekonomicznej YoungMBA, który odbył się 29 maja br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

[Data publikacji: 21.7.2015]

Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika e-mentor

[Data publikacji: 7.7.2015]

Warsztaty z zarządzania projektami

20 czerwca br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się szkolenie z podstaw zarządzania projektami. Zajęcia dla nauczycieli przedsiębiorczości z różnych stron Polski poprowadziła pani Agnieszka Krogulec z PMI Poland Chapter. W trakcie warsztatów omówiono zagadnienia dotyczące m. in. ról w projekcie, etapów zarządzania projektami, budżetu, komunikacji w projekcie, struktury podziału prac oraz monitorowania projektu.

W najbliższy piątek, tj. 3 lipca br. odbędą się ostatnie warsztaty z tego cyklu pt. "Trening kreatywności", na które serdecznie zapraszamy.

[Data publikacji: 1.7.2015]

Gala X edycji Olimpiady Przedsiebiorczości

Jubileuszowa gala Olimpiady Przedsiębiorczości, podsumowująca 10 lat realizacji projektu, odbyła się 10 czerwca br., w Pałacu Prezydenckim w Warszawie: http://www.prezydent.pl/kancelaria/aktywnosc-ministrow/art,1280,x-gala-olimpiady-przedsiebiorczosci-w-palacu-prezydenckim.html. Odbierającym nagrody rzeczowe zwycięzcom Olimpiady gratulacje złożył Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski. Na laureatów czekają ponadto indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce. W trakcie uroczystości ogłoszono hasło kolejnej edycji zawodów „Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność”.

[Data publikacji: 15.6.2015]

Szkolenie dla nauczycieli

Nasza Fundacja przygotowała ofertę seminariów szkoleniowych, ukierunkowanych na rozwój zawodowy i osobisty dla nauczycieli ze szkół, które brały udział w Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Pierwsze seminarium pt. "(Neuro)poznawcze podstawy uczenia się" odbyło się w dniu 27 maja br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jego celem była prezentacja możliwości wykorzystania w praktyce edukacyjnej najciekawszych odkryć z obszarów psychologii poznania i neurologii.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania, które odbędą się w dniach 20 czerwca oraz 3 lipca br. Więcej informacji dostepnych jest na stronie www.olimpiada.edu.pl

[Data publikacji: 11.6.2015]