Nasza Fundacja, która ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dzieci (m.in. prowadząc od 2008 r. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy) i organizuje Kongres Uniwersytetów Dziecięcych, wspiera również inicjatywy innych uczelni. Zajęcia ekonomiczne w ramach w Collegium Dziecięcym przy Collegium Civitas poprowadzą w przyszłym semestrze nasi eksperci.

[Data publikacji: 5.5.2015]

Trzecia edycja konkursu "Listy do Ojca"

Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Cyryla i Metodego Inicjatywa Tato.Net - ogłosiła 3. edycję senackiego konkursu "Listy do Taty". Jest on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem będzie napisanie listu opisującego relację z ojcem, ojczymem lub ojcem zastępczym. Prace można nadsyłać do biur senackich do 30 czerwca br.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie: http://www.piotrgruszczynski.pl/trzecia_edycja_konkursu__list_do_ojca_/

[Data publikacji: 27.4.2015]

Wiosenne spotkanie z bajkami ekonomicznymi

31 marca br. już po raz drugi w Szkole Głównej Handlowej odbyło się spotkanie z Bajkami Ekonomicznymi. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z dwiema opowieściami, których autorami są pracownicy SGH. Słuchając bajek nasi młodzi goście poznali m. in. zagdanienia związane z pracą zdalną oraz dowiedzieli się jak napisać CV.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz relacji filmowej z Wiosennnego Spotkania z Bajkami Ekonomicznymi.

[Data publikacji: 24.4.2015]

Zwracamy się z prośbą o wsparcie działań podejmowanych przez naszą Fundację (organizację pożytku publicznego) poprzez przekazanie 1% swojego podatku za rok 2014

» zobacz Folder Fundacji

[Data publikacji: 7.4.2015]

Zapraszamy do zapoznania z wynikami egzaminu dla poziomu podstawowego na Certyfikat Wiedzy Ekonomicznej YoungMBA, który odbył się 3 lutego 2015 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

[Data publikacji: 1.4.2015]

Ruszyła kolejna edycja Akademii Młodego Ekonomisty. Gimnazjaliści z Warszawy, Katowic, Poznania i Białegostoku  wysłuchają sześciu wykładów i wezmą udział w warsztatach. Na koniec przystąpią do testu, który wyłoni Najlepszego Studenta w każdym mieście.

[Data publikacji: 1.4.2015]

Rozpoczęły się zajęcia semestru letniego Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Młodzi studenci w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu oraz Szczecinie będą zapoznawać się z zagadnieniami z zakresu ekonomii i zarządzania. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z inauguracji EUD.

[Data publikacji: 31.3.2015]

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Magazynu Młodego Menedżera „Ekonopedia”. "Ekonopedia" adresowana jest do dzieci i młodzieży zainteresowanych ekonomią. Dostępna jest bezpłatnie pod adresem: www.ekonopedia.pl

[Data publikacji: 31.3.2015]

25 lutego br. odbyło się inauguracyjne spotkanie I edycji Kolegium Animatorów, które poprowadził Krzysztof Darmetko - Dyrektor Biura Bankowości Elektronicznej Banku BPH oraz członek zarządu Fundacji Efekt Motyla. Przed uczestnikami Kolegium 3 miesiące warsztatów i konsultacji z doświadczonymi przedsiębiorcami oraz animatorami przedsięwzięć społecznych. Dzięki spotkaniom z praktykami oraz realizacji dwóch projektów (biznesowego i inspirującego młodzież) adepci mają unikalną szansę na zdobycie wiedzy praktycznej a także zbudowanie sieci nowych kontaktów, przydatnych w dalszej aktywności społecznej i zawodowej.

[Data publikacji: 10.3.2015]

Dni otwarte w Liceum SGH

Istniejące od 2000 r. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH zaprasza gimnazjalistów-kandydatów do liceum na dni otwarte, które odbędą się w dniach: 9 marca i 13 kwietnia 2015 r. o godz. 18.00 w siedzibie Liceum, ul. Świeradowska 43. Z programem nauczania w Liceum i zasadami rekrutacji można się także zapoznać na stronie Liceum: www.liceumsgh.pl

[Data publikacji: 26.2.2015]