Ruszyła kolejna edycja Akademii Młodego Ekonomisty. Gimnazjaliści z Warszawy, Katowic, Poznania i Białegostoku  wysłuchają sześciu wykładów i wezmą udział w warsztatach. Na koniec przystąpią do testu, który wyłoni Najlepszego Studenta w każdym mieście.

[Data publikacji: 1.4.2015]

Rozpoczęły się zajęcia semestru letniego Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Młodzi studenci w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu oraz Szczecinie będą zapoznawać się z zagadnieniami z zakresu ekonomii i zarządzania. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z inauguracji EUD.

[Data publikacji: 31.3.2015]

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Magazynu Młodego Menedżera „Ekonopedia”. "Ekonopedia" adresowana jest do dzieci i młodzieży zainteresowanych ekonomią. Dostępna jest bezpłatnie pod adresem: www.ekonopedia.pl

[Data publikacji: 31.3.2015]

25 lutego br. odbyło się inauguracyjne spotkanie I edycji Kolegium Animatorów, które poprowadził Krzysztof Darmetko - Dyrektor Biura Bankowości Elektronicznej Banku BPH oraz członek zarządu Fundacji Efekt Motyla. Przed uczestnikami Kolegium 3 miesiące warsztatów i konsultacji z doświadczonymi przedsiębiorcami oraz animatorami przedsięwzięć społecznych. Dzięki spotkaniom z praktykami oraz realizacji dwóch projektów (biznesowego i inspirującego młodzież) adepci mają unikalną szansę na zdobycie wiedzy praktycznej a także zbudowanie sieci nowych kontaktów, przydatnych w dalszej aktywności społecznej i zawodowej.

[Data publikacji: 10.3.2015]

Dni otwarte w Liceum SGH

Istniejące od 2000 r. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 81 SGH zaprasza gimnazjalistów-kandydatów do liceum na dni otwarte, które odbędą się w dniach: 9 marca i 13 kwietnia 2015 r. o godz. 18.00 w siedzibie Liceum, ul. Świeradowska 43. Z programem nauczania w Liceum i zasadami rekrutacji można się także zapoznać na stronie Liceum: www.liceumsgh.pl

[Data publikacji: 26.2.2015]

Zapraszamy na II Kongres Uniwersytetów Dziecięcych

Zapraszamy przedstawicieli uczelni wyższych oraz organizacji pozarządowych, które w ramach swojej działalności prowadzą uniwersytety dziecięce, do wzięcia udziału w II Kongresie Uniwersytetów Dziecięcych. Kongres odbędzie się w dniu 26 marca 2015 r. w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej (ul. Wiejska 6, Warszawa). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz. W ramach tegorocznego wydarzenia wygłoszone zostaną wykłady na tematy kluczowe dla funkcjonowania uniwersytetów. Zapisy oraz szczegółowe informacje o Kongresie znajdują się na stronie www.dzieci.edu.pl

[Data publikacji: 20.2.2015]

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją pt. "E-edukacja w praktyce - wyzwania i bariery". Monografia ta nawiązuje treścią do zagadnień omawianych podczas X ogólnopolskiej konferencji pt. Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym.

[Data publikacji: 18.2.2015]

Lista uczestników I edycji Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości

Publikujemy listę uczestników I edycji Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości. Zakwalifikowane osoby wezmą udział w projekcie, którego celem jest zachęcanie młodych ludzi do rozwijania swoich pomysłów biznesowych i społecznych oraz wprowadzania ich w życie we współpracy z innymi. Osią kształcenia będzie równoległa realizacja dwóch zadań: biznesowego oraz inspirującego młodzież. Cel projektu biznesowego to  wypracowanie przez grupę realnego pomysłu na własna firmę, zaś zwieńczeniem 3-miesięcznej współpracy będzie prezentacja koncepcji przed inwestorami.

[Data publikacji: 11.2.2015]

4 lutego br. studenci EUD  wraz z rodzicami mieli okazję zwiedzić Sejm i Senat  podczas wycieczki zorganizowanej przez naszą Fundację.  W trakcie wizyty towarzyszyli nam  senator prof. Jadwiga Rotnicka i senator prof. Marek Rocki, którzy opowiedzieli o tym, jak wygląda  ich praca. Uczestnicy wycieczki mogli wyrazić swoją opinię na temat edukacji sześciolatków, biorąc udział w głosowaniu, oraz przyjrzeć się z bliska obradom Sejmu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: GALERIA.

[Data publikacji: 29.1.2015]

Początek rekrutacji na letnią edycję AME - Białystok, Katowice!

Rozpoczęła się rekrutacja na kolejną edycję Akademii Młodego Ekonomisty. Wszyscy chętni proszeni są o wypełnienie formularza rejestracji, który jest dostępny tutaj: FORMULARZ. Rekrutacja będzie prowadzona w dniach 19 stycznia - 9 lutego (Białystok i Katowice) oraz 2 - 23 lutego (Poznań, Warszawa).

[Data publikacji: 19.1.2015]