Rozpoczęła się rekrutacja na letnią edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego!

W dniach 19 stycznia - 9 lutego będziemy prowadzić zapisy w Białymstoku, Katowicach i Rzeszowie. W pozostałych miastach (Warszawa, Szczecin, Poznań, Wrocław) rekrutacja ruszy dn. 2 lutego i potrwa do 23 lutego. Osoby zainteresowane zapisem dziecka na EUD prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego w dniach aktywnej rejestracji.

[Data publikacji: 19.1.2015]

Konkurs drużynowy o tematyce biznesowej - High School Business Challange.

Zapraszamy do udziału we współorganizowanym przez naszą Fundację konkursie drużynowym o tematyce biznesowej – High School Business Challenge. Konkurs stawia na zagadnienia praktyczne, uczestnicy będą mogli zmierzyć się w nim z realnymi problemami ze świata gospodarki i finansów. Konkurs daje też możliwość zdobycia doświadczenia i atrakcyjnych nagród (do wygrania jest kilkanaście tysięcy złotych!). Zapisy do HSBC trwają tylko do 18 stycznia br.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach: http://www.businesschallenge.pl/; https://www.facebook.com/hsbcpoland

[Data publikacji: 16.1.2015]

E-mentor nr 57Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika e-mentor

[Data publikacji: 13.1.2015]

Film ze świątecznego Spotkania z Bajkammi

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmowego skrótu ze Świątecznego Spotkania z Bajkami Ekonomicznymi dla dzieci z klas 3. i 4. szkół podstawowych, które odbyło się w dniu 17 grudnia 2014 r. w SGH w Warszawie.

[Data publikacji: 29.12.2014]

Świąteczne spotkanie z bajkami ekonomicznymi

Tuż przed Świętami (17 grudnia) ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na dwie godziny przenieśliśmy się do zaczarowanego świata bajek ekonomicznych. Nie zabrakło w nim króla, w którego wcielił się sam Rektor SGH, królewny, książąt oraz – jak to w bajkach bywa – pomysłowego rycerza i szewczyka. Dokładne zrozumienie wszystkich opowieści i płynących z nich wniosków ułatwiły dzieciom krasnoludki, które specjalnie na ten wieczór przybyły do nas ze swej baśni. Spotkanie zakończyło się świątecznymi życzeniami oraz obietnicą, że baśniowe postacie powrócą jeszcze do SGH.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

[Data publikacji: 16.12.2014]

W dniu 17 grudnia br. w gmachu głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się Świąteczne Spotkanie z Bajkami Ekonomicznymi dla uczniów 3. i 4. klas szkoły podstawowej. W trakcie spotkania przedstawione zostaną trzy bajki ekonomiczne autorstwa pracowników SGH, dzięki którym dzieci poprzez zabawę poznają podstawowe zagadnienia ekonomiczne. Spotkanie ma charakter interaktywnego przedstawienia teatralnego. Bajki przygotowane zostały w ramach programu edukacji ekonomicznej najmłodszych, który Fundacja wraz z SGH realizuje od ponad 8 lat, prowadząc Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy.

[Data publikacji: 11.12.2014]

Ponad 20 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpiło do I etapu Olimpiady Przedsiębiorczości, który odbył się 4 grudnia br. w ponad 1100 szkołach zgłoszonych do zawodów. Uczniowie zmierzyli się z testem z ekonomii, zarządzania i praktyki biznesu. Oficjalne wyniki eliminacji zostaną ogłoszone 12 stycznia 2015 r.

[Data publikacji: 5.12.2014]

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem warsztatami edukacyjnymi organizowanymi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu „Praktyczne rozwijanie talentów - jesienne warsztaty edukacyjne" zapraszamy na jeszcze jedne, dodatkowe zajęcia z tematu „Budowanie portfolio przyszłych kompetencji zawodowych". Warsztaty odbędą się 28 listopada br. w budynku S Szkoły Głównej Handlowej (ul. Batorego 8, Warszawa) w godzinach 9:30 - 16:30. Zapisy na warsztaty zbierane są do 26 listopada za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie http://www.warsztatedukacyjny.pl/#zgloszenie.

[Data publikacji: 24.11.2014]

W dniu  19 listopada odbyło się I pilotażowe spotkanie Kolegium Animatorów, pt. "Animacja, networking, rozwój. Po co komu kooperacja?". Jego uczestnicy - studenci z różnych uczelni i kierunków - po części wykładowej wzięli udział w warsztatach, na których dyskutowali o współpracy podczas organizacji projektów. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Kolejne spotkanie, pt. "Idea, pasja, środowisko. Co stanowi fundament silnych organizacji (nie tylko) społecznych?", odbędzie się 26 listopada br.

[Data publikacji: 20.11.2014]

Zakończyły się zapisy do X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Jest z nami ponad 20 tysięcy uczniów z ponad 1100 szkół! Dziękujemy! Eliminacje szkolne już 4 grudnia br.

[Data publikacji: 18.11.2014]