Zapraszamy na II Kongres Uniwersytetów Dziecięcych

Zapraszamy przedstawicieli uczelni wyższych oraz organizacji pozarządowych, które w ramach swojej działalności prowadzą uniwersytety dziecięce, do wzięcia udziału w II Kongresie Uniwersytetów Dziecięcych. Kongres odbędzie się w dniu 26 marca 2015 r. w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej (ul. Wiejska 6, Warszawa). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz. W ramach tegorocznego wydarzenia wygłoszone zostaną wykłady na tematy kluczowe dla funkcjonowania uniwersytetów. Zapisy oraz szczegółowe informacje o Kongresie znajdują się na stronie www.dzieci.edu.pl

[Data publikacji: 20.2.2015]

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją pt. "E-edukacja w praktyce - wyzwania i bariery". Monografia ta nawiązuje treścią do zagadnień omawianych podczas X ogólnopolskiej konferencji pt. Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym.

[Data publikacji: 18.2.2015]

Lista uczestników I edycji Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości

Publikujemy listę uczestników I edycji Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości. Zakwalifikowane osoby wezmą udział w projekcie, którego celem jest zachęcanie młodych ludzi do rozwijania swoich pomysłów biznesowych i społecznych oraz wprowadzania ich w życie we współpracy z innymi. Osią kształcenia będzie równoległa realizacja dwóch zadań: biznesowego oraz inspirującego młodzież. Cel projektu biznesowego to  wypracowanie przez grupę realnego pomysłu na własna firmę, zaś zwieńczeniem 3-miesięcznej współpracy będzie prezentacja koncepcji przed inwestorami.

[Data publikacji: 11.2.2015]

4 lutego br. studenci EUD  wraz z rodzicami mieli okazję zwiedzić Sejm i Senat  podczas wycieczki zorganizowanej przez naszą Fundację.  W trakcie wizyty towarzyszyli nam  senator prof. Jadwiga Rotnicka i senator prof. Marek Rocki, którzy opowiedzieli o tym, jak wygląda  ich praca. Uczestnicy wycieczki mogli wyrazić swoją opinię na temat edukacji sześciolatków, biorąc udział w głosowaniu, oraz przyjrzeć się z bliska obradom Sejmu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: GALERIA.

[Data publikacji: 29.1.2015]

Początek rekrutacji na letnią edycję AME - Białystok, Katowice!

Rozpoczęła się rekrutacja na kolejną edycję Akademii Młodego Ekonomisty. Wszyscy chętni proszeni są o wypełnienie formularza rejestracji, który jest dostępny tutaj: FORMULARZ. Rekrutacja będzie prowadzona w dniach 19 stycznia - 9 lutego (Białystok i Katowice) oraz 2 - 23 lutego (Poznań, Warszawa).

[Data publikacji: 19.1.2015]

Rozpoczęła się rekrutacja na letnią edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego!

W dniach 19 stycznia - 9 lutego będziemy prowadzić zapisy w Białymstoku, Katowicach i Rzeszowie. W pozostałych miastach (Warszawa, Szczecin, Poznań, Wrocław) rekrutacja ruszy dn. 2 lutego i potrwa do 23 lutego. Osoby zainteresowane zapisem dziecka na EUD prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego w dniach aktywnej rejestracji.

[Data publikacji: 19.1.2015]

Konkurs drużynowy o tematyce biznesowej - High School Business Challange.

Zapraszamy do udziału we współorganizowanym przez naszą Fundację konkursie drużynowym o tematyce biznesowej – High School Business Challenge. Konkurs stawia na zagadnienia praktyczne, uczestnicy będą mogli zmierzyć się w nim z realnymi problemami ze świata gospodarki i finansów. Konkurs daje też możliwość zdobycia doświadczenia i atrakcyjnych nagród (do wygrania jest kilkanaście tysięcy złotych!). Zapisy do HSBC trwają tylko do 18 stycznia br.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach: http://www.businesschallenge.pl/; https://www.facebook.com/hsbcpoland

[Data publikacji: 16.1.2015]

E-mentor nr 57Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika e-mentor

[Data publikacji: 13.1.2015]

Film ze świątecznego Spotkania z Bajkammi

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmowego skrótu ze Świątecznego Spotkania z Bajkami Ekonomicznymi dla dzieci z klas 3. i 4. szkół podstawowych, które odbyło się w dniu 17 grudnia 2014 r. w SGH w Warszawie.

[Data publikacji: 29.12.2014]

Świąteczne spotkanie z bajkami ekonomicznymi

Tuż przed Świętami (17 grudnia) ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na dwie godziny przenieśliśmy się do zaczarowanego świata bajek ekonomicznych. Nie zabrakło w nim króla, w którego wcielił się sam Rektor SGH, królewny, książąt oraz – jak to w bajkach bywa – pomysłowego rycerza i szewczyka. Dokładne zrozumienie wszystkich opowieści i płynących z nich wniosków ułatwiły dzieciom krasnoludki, które specjalnie na ten wieczór przybyły do nas ze swej baśni. Spotkanie zakończyło się świątecznymi życzeniami oraz obietnicą, że baśniowe postacie powrócą jeszcze do SGH.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

[Data publikacji: 16.12.2014]