W dniu 17 grudnia br. w gmachu głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się Świąteczne Spotkanie z Bajkami Ekonomicznymi dla uczniów 3. i 4. klas szkoły podstawowej. W trakcie spotkania przedstawione zostaną trzy bajki ekonomiczne autorstwa pracowników SGH, dzięki którym dzieci poprzez zabawę poznają podstawowe zagadnienia ekonomiczne. Spotkanie ma charakter interaktywnego przedstawienia teatralnego. Bajki przygotowane zostały w ramach programu edukacji ekonomicznej najmłodszych, który Fundacja wraz z SGH realizuje od ponad 8 lat, prowadząc Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy.

[Data publikacji: 11.12.2014]

Ponad 20 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpiło do I etapu Olimpiady Przedsiębiorczości, który odbył się 4 grudnia br. w ponad 1100 szkołach zgłoszonych do zawodów. Uczniowie zmierzyli się z testem z ekonomii, zarządzania i praktyki biznesu. Oficjalne wyniki eliminacji zostaną ogłoszone 12 stycznia 2015 r.

[Data publikacji: 5.12.2014]

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem warsztatami edukacyjnymi organizowanymi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu „Praktyczne rozwijanie talentów - jesienne warsztaty edukacyjne" zapraszamy na jeszcze jedne, dodatkowe zajęcia z tematu „Budowanie portfolio przyszłych kompetencji zawodowych". Warsztaty odbędą się 28 listopada br. w budynku S Szkoły Głównej Handlowej (ul. Batorego 8, Warszawa) w godzinach 9:30 - 16:30. Zapisy na warsztaty zbierane są do 26 listopada za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie http://www.warsztatedukacyjny.pl/#zgloszenie.

[Data publikacji: 24.11.2014]

W dniu  19 listopada odbyło się I pilotażowe spotkanie Kolegium Animatorów, pt. "Animacja, networking, rozwój. Po co komu kooperacja?". Jego uczestnicy - studenci z różnych uczelni i kierunków - po części wykładowej wzięli udział w warsztatach, na których dyskutowali o współpracy podczas organizacji projektów. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Kolejne spotkanie, pt. "Idea, pasja, środowisko. Co stanowi fundament silnych organizacji (nie tylko) społecznych?", odbędzie się 26 listopada br.

[Data publikacji: 20.11.2014]

Zakończyły się zapisy do X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Jest z nami ponad 20 tysięcy uczniów z ponad 1100 szkół! Dziękujemy! Eliminacje szkolne już 4 grudnia br.

[Data publikacji: 18.11.2014]

I edycja Kongresu Rozwoju Edukacji za nami. To środowiskowe spotkanie odbyło się w dniach 12-13 listopada 2014 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Dziękujemy za udział w warsztatach, obradach i dyskusjach, jak również wiele pozytywnych głosów na temat tego wydarzenia. Już za rok zapraszamy na drugą edycję, do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Na stronie www.kre.edu.pl udostępniona została galeria fotografii, a już niebawem upublicznione będą filmy z wystąpień.

[Data publikacji: 18.11.2014]

Zakończyły się zapisy do I edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości.  W tym nowatorskim konkursie, organizowanym pod patronatem MEN na zasadach olimpiad przedmiotowych, weźmie udziałponad 1400 uczniów, z 118 szkół z całej Polski. Eliminacje szkolne już 16 grudnia br. Trzymamy kciuki!

Kolegium Animatorów

Zapraszamy studentów wszystkich uczelni i kierunków do udziału w pilotażowych spotkaniach Kolegium Animatorów. Trzy spotkania odbędą się w listopadzie i grudniu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Skierowane są do osób z żyłką do działalności społecznej i/lub biznesowej. Celem Kolegium jest rozwijanie przedsiębiorczości, kreatywności, odpowiedzialności i umiejętności współdziałania. Każde spotkanie potrwa dwie godziny. Udział jest bezpłatny. Część wykładowa jest otwarta dla wszystkich chętnych, natomiast  na część warsztatową prosimy zapisać się z wyprzedzeniem.

[Data publikacji: 22.10.2014]

Nasza Fundacja rozpoczęła realizację projektu „Praktyczne rozwijanie  talentów – jesienne warsztaty edukacyjne” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach realizacji zadania publicznego pt. „Program pomocy wybitnie uzdolnionym uczniom”. Celem projektu jest wsparcie wybitnie zdolnych uczniów w zdobywaniu, poszerzaniu oraz doskonaleniu wiedzy i kompetencji w obszarach kluczowych dla rozwoju zawodowego. Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie www.warsztatedukacyjny.pl

[Data publikacji: 8.10.2014]

Nasza Fundacja objęła patronatem wydarzenie „Tydzień Inspiracji - Cegłów 2014”, organizowane w dniach 20-24 października br. przez Stowarzyszenie Rozwoju Kultury "Kulturalna Przystań" dla uczniów z Cegłowa, Jeruzala, Mrozów i Siennicy. Zajęcia mają za zadanie rozbudzać kreatywność młodych osób z małych miejscowości. Życzymy uczestnikom niezapomnianych wrażeń, co najmniej tak wspaniałych, jakie towarzyszyły uczniom biorącym udział w I edycji projektu.

[Data publikacji: 6.10.2014]