Szkoła Główna Handlowa w WarszawieUniwersytet Ekonomiczny w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w KrakowieUniwersytet Ekonomiczny w PoznaniuUniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Zmieniamy edukację ekonomiczną

Strona główna » Animacja i edukacja ekonomiczna » Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości » II edycja KAP

Wydrukuj stronę   Poleć znajomemu

II edycja KAP

Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości – II edycja

Kolegium to bezpłatny, dwusemestralny cykl warsztatów, treningów i konsultacji dla studentów, którzy chcą rozwijać lub właśnie tworzą własne przedsięwzięcia biznesowe lub społeczne.

Jak mogę się zgłosić?

  • wypełnij proszę krótki formularz zgłoszeniowy,
  • masz czas do wtorku 27 października br.,
  • aplikować mogą studenci ze wszystkich uczelni i kierunków studiów.

 

Lista osób zakwalifikowanych do II edycji KAP


Dlaczego organizujemy Kolegium?

  • chcemy wyposażyć adeptów w fundamenty wiedzy i umiejętności, przydatnych animatorom społeczności oraz przedsiębiorcom, a także pomóc im w budowaniu sieci nowych kontaktów, przydatnych w ich dalszej aktywności zawodowej,
  • chcemy zachęcić uczestników, aby rozwijali swoje pomysły społeczne, biznesowe i wprowadzali je w życie we współpracy z innymi,
  • chcemy, aby było w Polsce więcej przedsiębiorców skorych do współdziałania i potrafiących porwać masy, a także animatorów społeczności pewnych swojej wartości i przedsiębiorczych.


Jak Kolegium wygląda w praktyce?

  • startujemy 4 listopada, styczeń i luty to przerwa (na sesję), kończymy w połowie maja 2-dniowym wyjazdem; spotykamy się raz w tygodniu w Szkole Głównej Handlowej,
  • zajęcia w pierwszym semestrze poświęcone będą na uświadomieniu studentom ich własnych predyspozycji i motywacji, ale także na wykreowaniu realnych pomysłów biznesowych lub społecznych osią kształcenia w drugim semestrze będzie praktyczna nauka zarządzanie pomysłem, aby przekuć go w działające przedsięwzięcie,
  • oprócz treningów, warsztatów i konsultacji z praktykami adepci mogą liczyć na pomoc ze strony opiekunów projektów - doświadczonych przedsiębiorców, inwestorów i animatorów.

Szczegółowy plan pierwszego semestru

Lista 15-20 uczestników II edycji Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości zostanie opublikowana na tej stronie do 30 października na podstawie zgłoszeń nadesłanych przez formularz.


Kto organizuje Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości...?

Doświadczeni przedsiębiorcy i animatorzy społeczności we współpracy z Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

Przemek Danowski – przedsiębiorca; dyrektor inwestycyjny w Warsaw Equity Group.

Tomasz Szczęśniak – absolwent SGH, współzałożyciel i CEO serwisu Briefly; były kierownik projektów specjalnych w Biurze Reklamy Grupy Allegro-GG.

Zuza Szybisty – ekspertka ds. komunikacji i PR; od kilku lat związana z agencją Profeina, w której opracowuje strategie komunikacji dla młodych marek i wprowadza je na polski rynek.

Piotr Toczyski – doktor socjologii; absolwent kursów zarządzania w Ivey Business School w Kanadzie i w University of Salzburg Business School w Austrii; przez 7 lat badał użytkowników i rynek, tworząc analizy strategiczne dla giełdowej korporacji medialnej.


...a kto jeszcze będzie wśród trenerów i gości w I semestrze?

Krzysztof Darmetko – dyrektor Biura Bankowości Elektronicznej Banku BPH; członek zarządu Fundacji Efekt Motyla.

Magda Górak – twórczyni i zarządzająca agencją PR Profeina; wcześniej rzeczniczka prasowa agencji interaktywnej Artegence (m.in. właściciel Filmwebu).

Michał Rokosz – partner w funduszu inwestycyjnym Inovo; wcześniej m.in. dyrektor zarządzający Foodpanda.

Maciej Sopyło – prezes Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy „Polis”; współpracownik Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Wojciech Smoliński – przedsiębiorca, coach, inwestor; współwłaściciel The Secret Soap Store.

Przedsięwzięcie finansuje Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych ze środków własnych.

Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych
Al. Niepodległości 162, 02 - 554 Warszawa, Gmach Główny SGH, Lokal 150
tel./fax (022) 646 61 42, e-mail: biuro@fundacja.edu.pl